|sureja Hadid (1/2)| Dëgjo Kuran me titrim n'SHQIP! - Free MP3 & Video Download

DMCA: Are you the owner of this convertable material and do you want to disable the conversion of your media on clip.dj? Then you can request a conversion block for this video.

How To

Click on the "Convert & Download Video + MP3" button to start the video conversion. After the video conversion is finished, you can download the converted video in the formats MP4 or 3GP (for mobile phones) or you can download the converted audio as a MP3 music file. This online service is completely for free.

Trending Articles

Description on YouTube

E zbritur në Medinë, pas sures Ez Zelzeletu; ajete: 29. Kjo sure e shpallur në Medinë, udhëzon për zbatimin e dispozitave të sheriatit, për edukim dhe orientim të ndërtimit të shoqërisë islame në themele të besimit të sinqertë, të moralit dhe të urtësisë. Si tema kryesore, parashtron tri sosh: - e tërë ekzistenca është e Allahut; Ai e krijoi dhe Ai dikton e dirigjon, - për hir të lartësimit dhe të fuqizimit të fesë së shpallur prej Zotit, sakrifica për të, me mall e me shpirt, është obligim, - pasqyrim real i dynjasë, i të mirave të saj, ashtu që të mos nënshtrohet njeriu. Në fillim përmend adhurimin që i bëhet Zotit prej çdo qenieje e sendi, i përmend emrat e lartë e të bukur të Tij, mandej i thërret besimtarët për bujari dhe i përshkruan në hollësi realitetin e jetës së kësaj bote dhe shpërblimet në botën tjetër. Quhet 'Suretul hadid' - kaptina e hekurit, ngase përmendet rëndësia e hekurit dhe nevoja për të në këtë jetë.

Likes & Comments

Convert and download similar videos like "|sureja Hadid | Dëgjo Kuran me titrim n'SHQIP!" to 3GP, MP4 or MP3 for free (1)

3:34
Sureja Kijameh - Shejh Mahir El-Muaiqly | LIVE - Free MP3 & Video Download

Sheikh Maher Al-Mueaqly - الشيخ ماهر بن حمد المعيقلي Surah Al Qiyaamah - سورة القيامة Këndim i sures el-Kijameh nga Sheikh ...

Tenzil Media
3,390 hits
Convert & Download Video + MP3
Go Back

    clip.dj is an easy online tool to convert videos from YouTube videos to MP4 video or MP3 music files. Important: You must agree to our terms of service before using this web application.

    How it works: Go to YouTube and find a video you want to download, copy its URL (something like http://www.youtube.com/watch?v=MkviQTo67FM) into the text field at the top of this page or enter some keywords for what you're looking for and press "Search".


    clip.dj bookmarklet: clip.dj

    Drag the bookmarklet above to your browser toolbar, so you can download your MP3s and MP4s fast and comfortly by pressing on this bookmarklet whenever you're browsing YouTube.

    Loading...