qehap6hrRPI
Skifter Etemi-Hidhe Vallen Moj Strugane,Maratona E Kenges Popullore

Download "Skifter Etemi-Hidhe Vallen Moj Strugane,Maratona E Kenges Popullore" MP3 or MP4 for free

clip.dj - the fastest high quality YouTube to MP3 and MP4 converter in high definition

Description: Skifter Etemi-Hidhe Vallen Moj Strugane,Maratona E Kenges Popullore,Skifter Etemi.

Skifter Etemi-Hidhe Vallen Moj Strugane,Maratona E Kenges Popullore - Download MP3 music or MP4 video:

Watch Video OnlineDownload MP3 Download Video

Are you the owner of this convertable material and do you want to disable the conversion of your media on clip.dj? Then you can request a conversion block for this video.

Similar videos which can be converted to MP3 music or MP4 videos
3:46
Free MP3 Download of Skifter Ethemi - Moj strugane high quality MP4

Skifter Ethemi - Moj strugane - maratona kenges popullore 5

AURELIOFALKONE
4,698 views
19 Sep 2010
Download MP3
3:42
skifter etemi maratona e kenges ne struge

djalstrugan
18,675 views
10 Nov 2009
Download MP3
5:36
Nje kenge per Strugen

Mbi pesedhjet zerat me te mire te Struges ne fushen e kendimit,kanekontribuar qe qyteti I tyre te behet me nje kenge symbol, kjo fale angazhimit dhe punes se palodhur te kompozitorit strugan Vullnet Ibraimi, I cili jeton dhe vepron prej disa vitesh ne Gjermani.Ideja,sipas tij,ka qene e kamotshme per te bere nje kenge per Strugen,ku do te interpretonin emrat me ne ze te saj ne kete fush,por realizimi filloi kur ne mase te madhe kjo ide u mbeshtet nga kengetaret dhe artdashesit e Struges,duke filluar nga me te vjetrit deri te me te rinjte.Kjo eshte puna me e vogel qe mund te bejme per kete qytet dhe kete vend te bukur qe na ka falur Zoti,per ti bere nje dhurate me zerat me te mire te saj,te cilet I kendojne ketij vendi te mrekullueshem dhe te dashur.Per tekstin eshte kujdesur nje nga tekst shkruesit me te mire shqiptar ne fushen e kenges siç esht Jorgo Papingji, I cili eshte nje nga personalitetet qe me nje perkushtrim te madh e mbeshteti kete ide dhe na perkrahu prej ne fillim.Ndersa si mysafir special ishte kengetari I njohur Redon Makashi,I cili e mirepriti me shume kenaqesi iden per ti kenduar ketij qyteti.Ndersa nje falenderim special shkon per kengetaret strugan te muzikes se lehte qe kontribuan ne kete kenge si dhe per grupin e "Migjenit"nen kujdesin e veçante te Skender Derbacit,e gjitha kjo ne menyre vullnetare pa asnje detyrim,thote Ibraimi. Per kompozitorin dhe orkestruesin e kenges Vullnet Ibraimi tashme te gjitha punet po shkojne drejt finalizimit te kenges per ...

TheStruga2010
19,725 views
07 Sep 2010
Download MP3
5:07
Skifter Etemi

Fitore Ramiz Trimi Kenduare Nga Skifteri Flamuri Lindimi Armendi

SarandaDurrsi
18,467 views
07 Apr 2009
Download MP3
5:17
Free MP3 Download of Skifter Etemi.Nje cupe Rrajcare. high quality MP4

''Nje cupe rrajcare'',eshte nje kenge e vjeter qe kendohet ne Rrajce e zonat perreth dhe tani se fundmi e degjojme nga Kecua.Ju urojme degjim te kendshem. Ne klarinete Destan Myftari e ne organo Bert Myftari.

rrajca folk
109,316 views
06 Mar 2010
Download MP3
3:23
Free MP3 Download of Xhemail Murtishi-Strugane high quality MP4

Xhemail Murtishi-Strugane

zatiproduction
10,420 views
16 May 2010
Download MP3
4:14
Free MP3 Download of Laxarela,Lazarela-Potpuri Kengesh Jugu,Maratona E Kenges Popullore high quality MP4

Laxarela,Lazarela-Potpuri Kengesh Jugu,Maratona E Kenges Popullore.Lazarela,Laxarela.

PrespaFree1
47,489 views
25 Jul 2010
Download MP3
Skifter Etemi-Hidhe Vallen Moj Strugane,Maratona

  Hey guys! clip.dj is an easy online tool to convert videos from YouTube, Dailymotion and Vimeo to high quality MP3 music or MP4 video files. Important: You must agree to our terms of service before using this web application! Have fun! ;)

  How it works: Just enter some keywords for the videos you search for or a video URL (like http://www.youtube.com/watch?v=MkviQTo67FM) into the text field at the top of this page and press "Search".


  clip.dj bookmarklet: clip.dj

  Drag the bookmarklet above to your browser toolbar, so you can download your MP3s and MP4s fast and comfortly by pressing on this bookmarklet whenever you're browsing YouTube.

  Another awesome shortcut: whenever you're on YouTube just enter the two letters "xd" before the video URL and press enter: http://www.youtube.com/watch?v=MkviQTo67FM => http://www.xdyoutube.com/watch?v=MkviQTo67FM ;)

  Loading...