w5VQzOczWzY
O ju djemë që çatë detin

Download "O ju djemë që çatë detin" MP3 or MP4 for free

clip.dj - the fastest high quality YouTube to MP3 and MP4 converter in high definition

Description: Teksti: Zaho Balili Kendon: Vitori Balili Zaho Balili u lind në tetor të vitit 1951 ne Rexhin të Kurveleshit. Shkollën tetëvjeçare dhe të mesme e ka mbaruar në Tepelenë. Ka filluar të shkruaj që moshë të re është autori i disa vëllimeve si (drithërimet e praneverës), (paskan çelur manushaqet), (brengat e shpirtit) (lot kurbeti), dhe (kur dy zemra dashurohen) gjithashtu këngët e tij janë kënduar nga shumë grupe labe, si grupet e Vlorës, Gjirokastrës, dhe të Tepelenës me grupin kryesor atë të Hormovës i cili grup u krijua nga ai në vitet 80, me këtë grup ai fitoi dhe çmimin e parë në festivalin folklorik të Gjirokastres në vitin 88 me këngën (Flaka mbuloi fshanë) një nga këngët më të bukura të tij është (Balada e nënës). Është autor i shumë teksteve të këngëve të mrekullueshme labe që i kanë bërë të famshëm grupet që i kanë kënduar. Vlen këtu të përmendim Këngën e bilbilenjve, Kënga e nizamit, Dil, o sy i zi, Te bajamja në avlli, e shumë të tjera. Ai u largua nga jeta në vitin 2001 në moshën 50 vjeçare. Tre nga vëllimet e tij u botuan pas vdekjes. http://www.zahobalili.comAtë djalin tim ç'e gjetiO ju djem, që çatë detinsi zogjtë në tramundanëatë djalin tim ç'e gjetisytë tuaj mos e panë?Mos e panë sytë tuajamani u keqen nënanjë copë letër të shkruajse pa gjakun nuk rreh zemra. Po më iku nëpër natëhodhi këmbën valë më valëmë tha që do kthehem prapësa nuk vjen, nuk është i gjallë. O djem, gëzofshi rininënë e pafshi atëhënathoni një natë të vijëthoni të ka vdekur nëna.

O ju djemë që çatë detin - Download MP3 music or MP4 video:

Watch Video OnlineDownload MP3 Download Video

Are you the owner of this convertable material and do you want to disable the conversion of your media on clip.dj? Then you can request a conversion block for this video.

Similar videos which can be converted to MP3 music or MP4 videos
4:12
O ju djemte qe çate detin - Kenge Labe

Bosi Dukatas
180 views
12 Oct 2013
Download MP3
9:27
O ju qe e festoni vitin e ri

Sadulla Bajrami.

islamevideo
135 views
16 Jan 2011
Download MP3
3:17
Tre grupe që nuk do të hynë në Xhenet - Hoxhë Irfan Salihu

Abonohu në faqen tonë zyrtare në facebook: https://www.facebook.com/NamaziI Ndalohet reptësishtë shpërndarja e videoprojekteve tona në kanalet tjera pa leje...

NAMAZI Official
130 views
22 May 2014
Download MP3
4:11
Free MP3 Download of ENKELEJDA & HYSNI ALUSHI - "Ah kjo zemër" - Çmimi i produksionit PROMOTOR high quality MP4

Te nderuar miq,shikues dhe komentues! Duke dashur të mos ndërhyjme në pëlqimet dhe komentet tuaja, do t'u luteshim që ato të mos përmbajnë fyerje, fjalor të ...

Kenga Ime
6,545 views
24 Jun 2014
Download MP3
2:29
Mentor Xhemali - O ju male

xhingla mingla
230 views
04 Nov 2013
Download MP3
2:23
o Limon e Portokalle - Grupi Ergjëria

Këngë dasme Gjirokastrite nga Grupi Ergjëria, kënduar në Dunavat te shtëpia e Arian Shehut.. marrës - Arian Shehu,Adriatik Çenko,Mevlut Meleqi kthyes - Perla...

sotolestele
7,849 views
23 Mar 2014
Download MP3
2:43
1:14
Thënia legjendare e Ibn Tejmijes - Hoxhë Bekir Halimi

http://www.audionur.com/islam/ Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi nga kjo që ...

Audionur Shkurt
494 views
09 Jul 2013
Download MP3
4:01
Free MP3 Download of EDUART DEMA - MERAK QE S'ME IKE KURRE high quality MP4

Music: Eduart Dëma Lyrics: Luan Gjoni & Nexhip Seraj Arrangement: Adi Hila Publishing : Super Sonic Shpk All Rights Reserved (P) & (C) Super Sonic Shpk https...

Eduart Dema
148,647 views
23 Apr 2013
Download MP3
3:19
Cke Bilbil Qe Po Kendon * Nena,Djali, edhe Nusja * 2012 (HD)

Nje Keng per ju te Gjith 2012!

Memet Shemshedini
227,240 views
01 Dec 2011
Download MP3
3:48
Altin basho - Nene qe me do aqe shum

Klarinet: Thoma Loli Texti: Mufit Celi Altin Basho : +306986001370.

altin basho
13,366 views
16 Jun 2013
Download MP3
4:35
Robert Citozi.Tragjedia e 9 Janarit Aktore-Tollazhina, Haluli, Peca, Metani....

Nje loje profesionistesh nga studentet tane. Lote ne syte e te gjitheve. Emocione te paharruara. Krenar per ju te gjithe miqte e mi.

Robert Citozi
246 views
22 Feb 2014
Download MP3
2:06
INTERVISTA ME HAXHINASTON MINISTRIA E TRANSPORTEVE BORXH 450 MLN USD BIZNESEVE LAJM

7NEWS - kanal informativ Shqiptar - Tring TV https://www.7news.tring.tv https://www.facebook.com/Tringnews7 https://www.youtube.com/TringNews7 Kanali informa...

Kanali Shtate
156 views
14 Oct 2013
Download MP3
O ju djemë që çatë

  Hey guys! clip.dj is an easy online tool to convert videos from YouTube, Dailymotion and Vimeo to high quality MP3 music or MP4 video files. Important: You must agree to our terms of service before using this web application! Have fun! ;)

  How it works: Go to YouTube and find a video you want to download, copy its URL (like http://www.youtube.com/watch?v=MkviQTo67FM) into the text field at the top of this page and press "Go".


  clip.dj bookmarklet: clip.dj

  Drag the bookmarklet above to your browser toolbar, so you can download your MP3s and MP4s fast and comfortly by pressing on this bookmarklet whenever you're browsing YouTube.

  Another awesome shortcut: whenever you're on YouTube just enter the two letters "xd" before the video URL and press enter: http://www.youtube.com/watch?v=MkviQTo67FM => http://www.xdyoutube.com/watch?v=MkviQTo67FM ;)

  Loading...