Fxsp_q0-MP8
Liri Rasha - dasma dibrane 2013

Download "Liri Rasha - dasma dibrane 2013" MP3 or MP4 for free

clip.dj - the fastest high quality YouTube to MP3 and MP4 converter in high definition

Description: Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi. Ka mbaruar specializim per kanto dhe nje shkolle per mesuese. Talentin i saj eshte zbuluar krejt rastesisht kur ajo ishte vetem 13 veç dhe nje dite ka qene ne shtepine e saj duke kenduar nje kenge dhe aty pari kalon mesuesi i saj i matematikes dhe ai behet shkak per daljen ne skene te nje kengetare kaq te dashur. Per here te pare ngjitet ne skene ne vitin 1973 ne festivalin e Gjirokastres, i cili eshte mbajtur ne Peshkopi. Ne kete festival ajo ka kenduar kengen "Oj syzeza vetull hollë". Pas dis disa vite dalje ne skene aty diku rreth viteve te '80 ka edituar nje album me titull "Këngë të zgjedhura nga Liri Rasha", nje album tjeter ne vitin 2001 me titull "Nusja me të bardha" etj. Ajo ne vitin 1988 ka marrur titullin "Artiste E Merituar" dhe kete vit nga Presidenti Topi ka marrur nje çmim tjeter, ku e ka titulluar "Mjeshtër I Madh". Sivjet ka marr pjese me disa kolazhe ne "Kengët E Shekullit". Ajo ka dy femije nje vajze e nje djale. Vajza e saj ka talent per te kenduar kengen popullore dhe bashke me te ajo ka edituar disa kolazhe. Kete vit prej saj pritet te del ne shitje nje album. Ajo me familje aktualisht jeton ne Tirane ku mban koncerte e manifestime te ndryshme.

Liri Rasha - dasma dibrane 2013 - Download MP3 music or MP4 video:

Watch Video OnlineDownload MP3 Download Video

Are you the owner of this convertable material and do you want to disable the conversion of your media on clip.dj? Then you can request a conversion block for this video.

Similar videos which can be converted to MP3 music or MP4 videos
7:09
Free MP3 Download of LIRI RASHA - Kolazh, 100 VJET MUZIKE high quality MP4

Nata 8 LIVE nga Teatri i RTVKLAN në KLANHD & TVKLAN. Një program nga Pandi Laco, Adi Hila dhe Bledar Laco Copyright TVKLAN.

RTV KLAN
112,963 views
07 Dec 2012
Download MP3
3:06
Liri Rasha - Kur e percolla ylberin 2013

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
21,542 views
15 Nov 2012
Download MP3
2:34
Liri Rasha - Dasma Dibrane

Muzike Folklorike Shqiptare www.folklor.al.

folklorshqiptar
2,441 views
01 Dec 2012
Download MP3
4:08
Kenge Dibrane. Lirie Rasha.Isuf Tusha ne fyell. festivali folklorik Ghirokaster 1983

lirie rasha caje poleshi. ne fyell mjeshtri ISUF TUSHA bashk me xhemal noka.sul drizi.hysni amati.

Vasilis Vasilakis
26,576 views
14 Mar 2013
Download MP3
3:16
Free MP3 Download of Liri Rasha- Malet e Dibrës janë mbushur me borë high quality MP4

Bëhuni fans këtu: https://www.facebook.com/knowfrance !

ADMIR TËRSHALLA
4,772 views
17 Sep 2012
Download MP3
3:44
Free MP3 Download of LIRI RASHA - Moj Fusha e Korabit high quality MP4

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
40,200 views
15 Nov 2012
Download MP3
0:55
Liri Rasha - Kenge te Vjetra

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
13,537 views
15 Nov 2012
Download MP3
2:32
Liri Rasha - Vera m'u ba dimen

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
8,275 views
15 Nov 2012
Download MP3
3:59
Liri Rasha - U shkund molla prej majes s'malit

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
7,841 views
15 Nov 2012
Download MP3
2:43
Liri Rasha & Irma Zyberi - Potpuri, Gezuar 2013

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
4,646 views
15 Nov 2012
Download MP3
2:56
Liri Rasha - O bilbil i malit ,Gezuar 2013

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
5,150 views
15 Nov 2012
Download MP3
2:38
Liri Rasha - the best

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
3,656 views
15 Nov 2012
Download MP3
2:23
Liri Rasha - Sa me te shpejte ma vune kemben, Gezuar 2013

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
2,870 views
15 Nov 2012
Download MP3
2:59
Liri Rasha & Agim Gashi - Ma ke gishtin për unazë

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e saj, ndersa ate te mesmen ne Peshkopi....

liri rasha
2,380 views
15 Nov 2012
Download MP3
Liri Rasha - dasma dibrane

  Hey guys! clip.dj is an easy online tool to convert videos from YouTube, Dailymotion and Vimeo to high quality MP3 music or MP4 video files. Important: You must agree to our terms of service before using this web application! Have fun! ;)

  How it works: Go to YouTube and find a video you want to download, copy its URL (like http://www.youtube.com/watch?v=MkviQTo67FM) into the text field at the top of this page and press "Go".


  clip.dj bookmarklet: clip.dj

  Drag the bookmarklet above to your browser toolbar, so you can download your MP3s and MP4s fast and comfortly by pressing on this bookmarklet whenever you're browsing YouTube.

  Another awesome shortcut: whenever you're on YouTube just enter the two letters "xd" before the video URL and press enter: http://www.youtube.com/watch?v=MkviQTo67FM => http://www.xdyoutube.com/watch?v=MkviQTo67FM ;)

  Loading...