Kërkuam vargje për këngë - Grupi i të rinjve Gjirokastër

Kënduar në Pallatin e Kongreseve Tiranë 1986, me rastin e Kongresit të 9. Grupi i të rinjve Gjirokastër marrës - Arian Shehu ...

DMCA: Are you the owner of this convertable material and do you want to disable the conversion of your media on clip.dj? Then you can request a conversion block for this video.

Find similar videos to convert to "kerkuam vargje per kenge grupi te"

3:36
Këngë për Gjirokastrën - Grupi Ergjëria

Grupi Ergjëria në Dunavat te shtëpia e Arian Shehut. marrës - Arian Shehu kthyes - Perlat Meli hedhës - Axhem Hysometaj iso ...

sotolestele
13,580 views
1 year ago
Convert Video
2:14
Këngë Labe për Heroin e Popullit Shyqyri Alimerko - Grupi i Tragjasit

Shyqo gjarpëri me pika,i vetëm i nënës-o. Nuk më haronet dita,i vetëm i nënës-o. Për në çetë kur të nisa,i vetëm i nënës-o.

sotolestele
12,578 views
2 years ago
Convert Video
3:00
Trëndafil që ri në portë - Grupi i të rinjve Gjirokastër

Grupi i të rinjve Gjirokastër marrës - Arian Shehu kthyes - Mehmet Vishe hedhës - Roland dhe Kastriot Çenko... Trëndafil që ri në ...

sotolestele
9,720 views
7 months ago
Convert Video
3:05
Këngë për Çerçiz Topullin - Grupi Ergjëria

Grupi Ergjëria për qef te lokali "Oda Gjirokastrite" marrës - Sotir Kosta kthyes - Perlat Meli hedhës - Axhem Hysometaj dhe Arian ...

sotolestele
2,948 views
5 months ago
Convert Video
2:02
Grupi i Dukatit - O trima flini të qetë

Kënga e famshme për partizanët e rënë në luftë per liri. Këndon grupi i Dukatit, Vlorë në Festivalin Folklorik të Gjirokastrës 1973.

Folklori Shqiptar
10,159 views
11 months ago
Convert Video
6:16
Djepi që rriti Enverin - Grupi i të rinjve Gjirokastër

Këngë labe kushtuar figurës së Enver Hoxhës.Tiranë 16/04/1985. Grupi i të rinjve Gjirokastër, marrës - Arian Shehu kthyes ...

sotolestele
42,080 views
2 years ago
Convert Video
2:33
Këngë për Bajon dhe Çerçiz Topullin - Grupi Ergjëria

marrës - Arian Shehu kthyes - Agron Çeli hedhës - Sokol Govaçi.

sotolestele
3,711 views
9 months ago
Convert Video
4:13
O rrapi në Peshkëpi - Grupi i të rinjve Gjirokastër

Marres : Kastriot Çenko Kthyes : Mehmet Vishe Hedhes : Roland Çenko Rregjistrimi i kenges ne radjo Paris ne vitin 1994.

Grupi Argjiro
1,807 views
5 months ago
Convert Video
3:38
Grupi i Zagorisë - Kënga e kurbetit

Tefta Duda e grupi i fshatit Sheper,Zagori, Gjirokastër me këngën e kurbetit në Festivalin Folklorik të Gjirokastrës 1973.

Folklori Shqiptar
2,572 views
11 months ago
Convert Video
2:41
Himarë e bukur Himarë - Grupi i Himarës (Katina Beleri)

Himara, unazë floriri syri që lahet në valë ç'bukuri të mban'ë gjiri ballin mbi borën e bardhë Himarë, e bukur Himarë mal përpjetë ...

Kënga Polifonike - (iso-polifonia)
10,492 views
11 months ago
Convert Video
3:55
Qaj me lot vasha jetime - Grupi i të rinjve Gjirokastër

inçizimi i këngës Radio Franc ( Paris 1995 ) Grupi i të rinjve Gjirokastër marrës - Arian Shehu kthyes - Mehmet Vishe hedhës ...

sotolestele
16,220 views
3 years ago
Convert Video
3:52
Dënë moj kadënë - Grupi i të rinjve Gjirokastër

inçizimi i këngës në Radio Franc,( Paris 1994 ) Grupi i të rinjve Gjirokastër, marrës - Arian Shehu kthyes - Mehmet Vishe hedhës ...

sotolestele
9,426 views
3 years ago
Convert Video
3:29
Leshverdha drrullë - Grupi i Pleqve të Gjirokastrës

Grupi i Pleqve Gjirokastër. marrës - Xhevat Avdalli dhe Nustret Çarçani kthyes - Laver Erindi dhe Tolo Njoçko hedhës - Skënder ...

sotolestele
12,402 views
2 years ago
Convert Video
2:48
Dy vajza të dyja Labe - Grupi i të rinjve Gjirokastër

Dedikuar heroinave Bule Naipi dhe Persefoni Kokëdhima... inçizimi i këngës Radio Franc ( Paris 1994 ) marrës - Arian Shehu ...

sotolestele
8,705 views
3 years ago
Convert Video
3:45
Ç`bën moj ti aty përposh - Grupi i të rinjve Gjirokastër

Një nga këngët më të bukura të Grupit të të rinjve Gjirokastër. marrës - Arian Shehu kthyes - Mehmet Vishe hedhës - Roland dhe ...

sotolestele
42,462 views
4 years ago
Convert Video
2:47
Bir i tokës Kosovare - Grupi i të rinjve Gjirokastër

Këngë kushtuar heroit të popullit Xheladin Beqiri, me pseudonimin Karadaku... Grupi i të rinjve Gjirokastër,inçizimi i kënges Radio ...

sotolestele
7,544 views
3 years ago
Convert Video
Loading...